NehodyZo sveta
Aktuálne

Opilec za volantom. “Strastiplná” cesta skončila dopravnou nehodou

Alkohol za volant nepatrí

Vo všeobecnosti vieme, že šoférovanie pod vplyvom alkoholu je zlé… Video z autokamery, ktoré si “nahral” sám opilec za volantom ukazuje, že môže byť až extrémne zlé. Posúďte sami. Video zverejnené políciou mesta Sussex ukazuje vodiča z Bexhillu, ktorý bez škrupulí jazdí rýchlosťou až 80 mph (128 km/h). To, že výlet skončí ako dopravná nehoda, naznačuje technika jazdy už od začiatku.  Opilec si to šinul úzkymi britskými uličkami vysokou rýchlosťou, pár krát vyšiel z cesty, nerešpektoval vodorovné dopravné značenie až nakoniec zakotvil v zadku šedého Audi A4 Avant.

Pre alkohol za volantom bežné správanie

Nakoniec sa nikomu nič vážne nestalo, teda okrem Vauxhall Corsy “vodiča” a poškodeného Audi A4 Avant. Rýchlosť v čase dopravnej nehody nebola príliš vysoká..našťastie. Corsa narazila do Audi pri 37 mph (59 km/h).

Polícia zverejnila video nie kvôli tomu, že ide o niečo nezvyčajné. Práve naopak. Podľa orgánov Sussexu, takéto správanie a jazda je pre opilcov za volantom bežné. Zaujímavosťou je práve sledovať, ako vodič pod vplyvom jazdí a ako si so šoférovaním nedokáže poradiť. V tomto prípade si vinník natočil samého seba… A zároveň môže video slúžiť pre odstrašenie tých, ktorým stále nedochádza, o aký hazard ide. Alkohol za volantom jednoducho nemá čo robiť…

Fotky
Sussex Police
Zdroj
Sussex Police
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close