Novinky

Peugeot 508 R: Francúzi údajne pracujú na ostrom hybridnom levovi

Peugeot len nedávno ohlásil prerušenie vývoja naftových motorov a vsadenie na kartu elektrifikácie a hybridného pohonu. Prvými sériovkami budú hybridné modely 508 a 508 SW. K prepĺňanej benzínovej 1,6-ke Pure Tech pribudne elektromotor a batérie s kapacitou 13,2 kWh. Výkon ústrojenstva má byť pekných 165 kW (225 koní). To však nie je všetko. Podľa najnovších info magazínu Motoring pracujú aj na ostrom Peugeot 508 R. A ten poskytne rýdze športové výkony taktiež v hybridnom balení.

Pozri tiež:

Skončia dieselové motory Peugeot nadobro? Trh rozhodne…

Peugeot 508 R ako vrchol modelovej rady

Peugeot 508 R by mal mať minimálne 350 koní a podľa všetkého pôjde o najvýkonnejší plug-in hybridný variant modelovej rady 508. Samozrejmosťou je pohon všetkých kolies. Aj 508 R použije ako základ 1,6 l motor Pure Tech, ale pravdepodobne vo výkonnejšom naladení. Pomáhať mu budú dva elektromotory. Jeden z nich sa postará o pohon zadnej nápravy a zväčšenia kapacity sa dočkajú aj batérie. Špekulácie podporuje aj zmienka šéfdizajnéra Peugeotu Gillesa Vidala: “Prinesieme športovejšiu verziu 508, hybridný 3008 bude mať 300 koní a v určitom bode možno viac. Takže áno, budeme mať vysoko výkonne verzie…” Taktiež vylučuje pomenovanie GTi, ktoré evokuje menšie Peugeoty na čele s 208 GTi a 308 GTi.

Vás však budú zaujímať dynamické parametre, o to v prípade ostrého Peugeot 508 R ide. Šepká sa, že na stovku rýchly lev vystrelí za 4,5 sekundy a maximálna bude obligátnych 250 km/h. Ak Peugeot 508 R príde, pôjde o spestrenie trhu klasických áut strednej triedy. Konečne rýchly a veľký Francúz!

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Peugeot
Zdroj
motoring.com
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close