Novinky

Privítajme prvé elektrické Porsche Taycan!

Značka na zážitky za volantom zo Zuffenhausenu nás už dlhšie pripravovala na príchod niečoho veľkého. Prvé elektrické Porsche dostalo meno Mission E. Išlo však len o názov štúdie. Bolo nad slnko jasnejšie, že sériový model príde s iným menom. No a tu ho máme. Privítajte Porsche Taycan! V preklade ide o “temperamentného mladého žrebca”. Prvé elektrické Porsche rozmerovo zapasuje medzi ikonickú 911 a luxusnú Panameru.

elektricke Porsche Taycan

Prvé elektrické Porsche…. Porsche Taycan!

“Viac ako 600 koňový” elektromobil Taycan podkúri napr. Tesle Model S. Porsche pred časom zverejnilo doplňujúce informácie. Vtedy ešte hovorili o Mission E, teraz už o Taycan. Základná verzia má stáť podobné prachy ako Cayenne a Panamera. Zvažujú až tri výkonové verzie, minulé správy hovoria o 300, 400 a 500 kW verziách (402, 536 a 670 koní). Najsilnejší Taycan by mal stovku zvládnuť za menej ako 3,5 s a maximálka bude na úrovni 250 km/h.

Elektrické Porsche má kvôli dômyselnému chladeniu a konštrukcii zvládnuť aj dlhodobú záťaž na diaľnici, popr. na okruhu. Scenár Tesly sa opakovať nebude : ) Porsche Taycan bude štvorkolka s preferenciou zadnej nápravy. Dostane tiež dvojstupňovú prevodovku. Rýchlonabíjačka dobije za 15 minút až 80 % kapacity batérii.

elektromobil Porsche Mission E
Koncept elektrického Porsche Mission E

elektromobil Porsche Mission E

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Elektromobil Porsche už v roku 2019

Koncept Mission E sľuboval svieže dizajnové prvky a kombináciu Porsche 911 s Panamerou. O sériovom vzhľade Porsche Taycan si názor môžete spraviť z priloženého videa. Pôjde o prvý a tým revolučný elektromobil Porsche. Na trh príde v roku 2019.

Fotky
Porsche Youtube
Zdroj
PorscheTopGear
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close