Novinky

Rezvani Tank X: šialené SUV, ktoré zvládne pouličné prestrelky

Máte dosť novodobých SUV, ktoré sa tvária veľmi drsne, ale zvládnu nanajvýš poľnú cestu? A niektoré dokonca nemajú ani pohon 4×4… O oplastovaných crossoveroch už ani nehovorím. Toto je však iná káva a do bodky napĺňa to, čo by pravé SUV, a dokonca aj offroad, malo spĺňať. Má schopnosti v teréne, praktický interiér a batožinový priestor a nezľakne sa ani ozaj náročných podmienok a situácii. Hodí sa totiž aj do vojnovej zóny : ). Privítajte Rezvani Tank X so 6,4 l V8 Hemi srdcom. Po nedávnom Hennessey Goliath 6×6 ide o ďalší chlapský kus techniky, ktorý ochráni aj vašu polovičku : )

Rezvani Tank X

Pozri tiež:

Auto pre zombie apokalypsu? BMW 766 Valkyrie 4×4!

Rezvani Tank X je ideálne auto do nepohody. Ochráni aj pred muníciou

Rezvani Tank nie je žiadnou novinkou, no kalifornská firma sa pokúsila urobiť ho ešte šialenejším. A takým je Rezvani Tank X. Ako základ poslúžil Jeep Wrangler, no pohonná jednotka 3,6 l V6 Pentastar dostala kopačky. Na jej miesto sa nasťahoval motor 6,4 l V8 Hemi, ktorý poznáme z Challengeru SRT Hellcat. V prípade nutnosti má šťastný majiteľ pod plynom 707 koní a 881 Nm. Pekelné sú aj ostatné schopnosti a parametre novodobého “tanku”. Karoséria má balistickú ochranu B6. Za príplatok máte nočné videnie, nepriestrelné millitary run-flat gumy a kevlárovú nádrž. Dokonalé auto do vojnovej zóny.

Šialené SUV

Extrémny balíček ako štandard

Čím sa líši Rezvani Tank X od bežného Tanku? V štandarde prichádza odetý do Off-Road Extreme paketu. Znamená to zvýšenie podvozku o ďalších 15 cm a množstvo pravej offroadovej techniky na schopnom šasi. Špeciálne sú aj brzdy od odborníkov na offroad komponenty Dynatrac. Tank X jazdí na 37 palcových pneumatikách.

odolné SUV

Vnútro poteší oko červenými koženými poťahmi. Okrem toho tu nájdete moderný infotainment, head up displej a pripojenie k internetu. V tom sa od moderných SUV nelíši a z hľadiska konektivity a komfortu sa nie je na čo sťažovať.

Ak by ste však chceli nahradiť povedzme vaše Suzuki Vitara týmto monštrom, nebude to také ľahké a finančne nenáročné. A aj oproti Wrangleru ide o riadnu pálku. Rezvani Tank X stojí v Amerike 260 tisíc dolárov. Štandardný Rezvani Tank začína na 165 tisíc dolárov.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Rezvani
Zdroj
carscoops
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close