Novinky

Ružové Porsche 918 Spyder vo farbách “Pink Pig”?!

Fólie dokážu zmeniť autá na nepoznanie. Toto však nie je obyčajná autofólia. Inšpirovali sa experimentálnym závodným Porsche 917/20, ktoré pretekalo už v roku 1971 na 24 hodinovke Le Mans. Experimentálne preto, lebo kombinovalo zavedené aerodynamické prvky. Aj keď kvôli brzdám preteky nedokončilo, ide o jednu z najšialenejších závodných “farieb” značky. Gulf a Martini sú oproti tomu príliš konzervatívne. Navyše, kabát “Pink Pig”” si oblieklo aj ružové Porsche 918 Spyder. Model je aj najlepšie akcelerujúcim autom značky. Na stovku mu to trvá len 2,6 s! Pasujú mu jemné odtiene?

ruzove porsche 917
Experimentálne Porsche 917/20. Preteky v roku 1971 nedokončilo, do histórie sa zapísalo kontroverznými farbami “ružovej svine”

ruzove porsche 917 pink pig

Ružové Porsche 918 Spyder “Pink Pig”

Motor V8 uložený v strede s objemom 4,6 l spolupracuje s elektromotormi a dáva šialených 900 koní. Ale má byť ružové? To nechám na vás, každopádne ide o zaujímavý nápad. V minulosti Porsche ponúkalo napr. fialové 911 Turbo. Autofólia na 918 Spyder dokonca obsahuje aj mäsiarske značky na rozdelenie prasaťa podľa “celkov”. Tak, ako aj pôvodný Le Mans špeciál Porsche 917. Aj keď máloktorý chlap by chcel ružové Porsche, tomuto s prihliadnutím očí kontroverzná autofólia pasuje. Čo poviete?

porsche 918 spyder autofolia

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Fotky
carscoops, Porsche
Zdroj
carscoopsPorsche Youtube
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close