NovinkyReportáže

SEAT Arosa diesel to natrela BMW M5

SEAT Arosa diesel vs BMW M5? Veru, aj takéto príbehy píše život v drag pretekoch. Opäť ideme porovnávať neporovnateľné autá. Tak, ako v prípade vážne brutálneho VW Golf 2 DSG s 1200 koňmi alebo starej Dacie, ktorá si to “rozdala” taktiež s BMW. Dnešnou protagonistkou je SEAT Arosa diesel. To malé mestské autíčko zmenili chalani v Darkside na nepoznanie. Z nozdier (výfukov) jej šľahajú kúdoly sadzí a v drag race magazínu Autocar si trúfa aj na najnovšie BMW M5. A pozor! To všetko len s pohonom predných kolies!

SEAT Arosa diesel vs BMW M5. Porovnanie neporovnateľných áut?

Tak, ako celé auto, aj motor bol extrémne modifikovaný. 2,0 TDI dáva 558 koní a 880 Nm krútiaceho momentu. Výkon posiela na predné kolesá cez 6 – stupňový manuál. Pridajte k tomu mušiu váhu 800 kg odľahčenej Arosy a o zábavu je postarané. Jasné, na diaľnici by vás komfortom nehýčkala, ako je tomu v prípade sériového BMW M5. Koho to však zaujíma, tu ide o rýchlosť v priamke. A to je pre SEAT Arosa diesel kráľovská disciplína. Pri ideálnych podmienkach dokáže šprintovať na stovku za 2 sekundy a 1/4 míle zvládne za 11,5 s.

SEAT Arosa diesel vs BMW M5

BMW M5 je iná balada. Luxusný a ultrarýchly sedan je univerzálom na pohľadanie. Zvládne dlhé diaľničné lety a mimoriadne dobre si vodí aj v šprintoch. Na splašenú Arosu však bolo krátke. Motor twin-turbo V8 s objemom 4,4 l a výkonom 600 koní musí dať do pohybu oveľa viac hmoty. BMW má pohon všetkých kolies M xDrive, čo je pri štarte veľká výhoda. Na stovku zrýchli za 3,4 sekundy. 

BMW M5 vs SEAT Arosa

Ak sa ti článok páčil, zdieľaj ho na Facebooku so svojimi priateľmi 😉

Fotky
Autocar
Zdroj
Autocar
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close