Novinky

Škoda Karoq Scout a Škoda Karoq Sportline. Lesník a športovec?

Modelová ponuka SUV mladoboleslavskej značky bude mimoriadne bohatá. Ohlásili príchod “športového” veľkého SUV Škoda Kodiaq RS. Značka tiež rozširuje ponuku obľúbeného kompaktného SUV, menšieho bračeka Kodiaqu. Len pred pár dňami predstavila novú Škoda Karoq Scout s terénnym vzhľadom a taktiež “športový” model Škoda Karoq Sportline. O plnokrvného športovca samozrejme nepôjde, ide tu o štýl a prikorenené doplnky karosérie. Napriek tomu dostane špecifický motor. Vzhľadom chce očariť aj Kodiaq Scout. Ten spoznáte podľa tradičného skautského oplastovania a celkovo vzhľad odpovedá “lesníckemu” štýlu.

Škoda Karoq Scout
Škoda Karoq Scout…
Škoda Karoq Sportline
… Škoda Karoq Sportline

Škoda Karoq Scout

Modely Karoq Scout dostanú špeciálne 18 – palcové disky Braga, “terénne” oplastovanie a originálnu zelenú farbu. Rozoznáte ho podľa strieborných ochranných prvkov karosérie. V štandardnej výbave Scout je množstvo príplatkových prvkov ako napr. sedadlá s kontrastnými švami, drevený dekor interiéru, nerezové pedále, LTE a WLAN, ambientné osvetlenie atď. Na voliči jazdných režimov nechýba režim Off-road. Čo je však zaujímavejšie, v sérii dostanete pohon 4×4. Motorová paleta zahŕňa základ v podobe benzínového turbomotora 1,5 TSI 110 kW (150 k) so 7-stupňovým automatom 7 DSG. Diesel 2,0 TDI v naladení 110 kW (150 k) si môžete vybrať s manuálnou 6-stupňovou ale aj automatickou prevodovkou 7 DSG. Silnejší 2,0 TDI si 140 kW (190 k) dostane jedine 7 DSG. Škoda Karoq Scout sa predstaví na jesennom autosalóne v Paríži 2018 a hneď nato ju začnú predávať.

Škoda Karoq Sportline interiér

Škoda Karoq Sportline

Opačným zameraním voči Scoutu bude nová Škoda Karoq Sportline. Po vzore ostatných modelov Škoda Sportline sa zameria na športovejšie stvárnenie auta na každý deň pre tých, ktorí netúžia po terénnejšom vzhľade. Líši sa upravenými nárazníkmi, hladším a športovejším stvárnením a 18 – palcovými diskami Mytikas. K dispozícii budú tiež 17 ale aj 19 – palcové kolesá v čiernej metalíze. Obloženie spodku dverí je lakované vo farbe karosérie spolu s čiernou. Na blatníkoch nájdete odkaz v podobe plakiet Sportline. V interiéri Sportline zdobia športové sedadlá s látkou Thermoflux, ktorá zabezpečí lepšie “dýchanie” v sparnom počasí. Nerezové pedále nechýbajú ani tu, luxusný nádych má čierny strop interiéru, obloženie stĺpikov a LED vnútorné osvetlenie. V opcii bude digitálny prístrojový štít.

Škoda Karoq Scout

Škoda Karoq Sportline sa odlíši aj ponukou motorov. Exkluzívne dostane motor 2,0 TSI 140 kW (190 k) v spojení s DSG prevodovkou a pohonom 4×4. K dispozícii bude aj 1,5 TSI 110 kW (150 k) s pohonom prednej nápravy alebo 4×4, manuálom alebo automatom 7 DSG. Diesel zastúpi 2,0 TDI 110 kW (150 k) s pohonom predných kolies a 6 – stupňovým manuálom, voliteľne so 4×4 a 7 DSG. Silnejší 2,0 TDI 140 kW (190 k) bude k dispozícii len so 7 DSG a pohonom 4×4. Podobne ako Scout, aj Škoda Karoq Sportline sa nám naživo ukáže na parížskom autosalóne a následne ju začnú predávať.

Škoda Karoq Sportline

Fotky
Škoda
Zdroj
Škoda
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close