Novinky

Škoda Vision RS: budúcnosť mladoboleslavských rýchlikov?

Škoda to myslí s ofenzívou rodiny RS vážne. Nielen, že zachvíľu príde najnovší člen rodiny, Škoda Kodiaq RS, mladoboleslavská značka nám prezentuje víziu rýchlych Škodoviek budúcnosti. Škoda Vision RS je moderným hybridom so spaľovacím motorom 1,5 TSI Evo. Skice poznáme už teraz, reálny koncept predstavia už onedlho na parížskom autosalóne. Čo nového prinesie?

Škoda Vision RS

Škoda Vision RS predstavuje budúcnosť rýchlych modelov

Musím uznať, že podľa prvých fotografií a skíc vyzerá Škoda Vision RS veľmi dobre. Som zvedavý na koncept a samozrejme na prvé sériové auto s dizajnovými prvkami Vision RS. Bude to nový Rapid RS? Nechajme sa prekvapiť. Pri návrhu Vision RS vychádzali aj z motoršportu, ktorý sa preniesol do dizajnových prvkov karosérie. Nechýba zadný difúzor, karbónové doplnky a pre koncept typické obrovské viaclúčové disky kolies.

Pod dravým kabátom sa nachádza známy benzínový turbomotor 1,5 TSI Evo s výkonom 150 koní, dopĺňa ho však elektromotor so 102 koňmi. Škoda Vision RS je naladená na výkon najsilnejšej a najrýchlejšej Octavie RS 245. Má systémový výkon 245 koní a z 0-100 km/h to hybridný koncept zmákne za 7,1 sekúnd. Tu však oproti Octavii RS stráca polovicu sekundy.

Pozri tiež:

Škoda Kodiaq RS interiér: Atletický medveď ukazuje vnútro

Škoda Vision RS je však veľmi efektívna, hlavne na papieri. S priemernými emisiami CO2 iba 33 g/km by určite znížila flotilové emisie Škody. Vie jazdiť aj čiste na elektrinu a prejde pri tom 70 km. 13kWh lítium-iónová batéria sa nabije počas jazdy alebo z nabíjacej stanice za priemerných 2,5 hodiny. Ide teda o plug-in hybrid.

Prírodný interiér po chuti novodobým aktivistom

A poteším aj vegánov. Interiér Vision RS je vyrobený z “vegan-approved” materiálov, sedadlá vyrobili zo 100 % recyklovaného polyesterového vlákna. Koberčeky zasa nesú hrdý materiál Pinatex, vyrobený z lístkov ananasovníka.

Škoda Vision RS interiér

Myšlienka za projektom Škoda Vision RS je podľa značky “priniesť prvé dojmy z dizajnovej evolúcie Škoda RS modelov.” Nie som si istý, či vegánsky interiér môžeme čakať aj v sériových autách Škody, pohon 1,5 TSI spolu s elektromotorom sa však do produktovej rady s vysokou pravdepodobnosťou už čoskoro dostane.

Koncept Vision RS si môžete naživo pozrieť na parížskom autosalóne.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku

Fotky
Škoda, carthrottle
Zdroj
Škoda, carthrottle
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close