Reportáže

Škoda Yeti 2,5 TFSI s motorom z Audi RS3 je riadny sleeper! Má zmysel?

Byť výnimočný, niečo na poli výkonového tuningu dokázať a zdieľať to so svetom. Alebo naopak, mať silné auto, ktoré na to vôbec nevyzerá ale v prípade “núdze” dokáže výkonom pokoriť aj rýdze športové auta. Či boli pohnútky k projektu Škoda Yeti 2,5 TFSI také alebo onaké, výsledok stojí za to. Má to však zmysel? Celá práca, ladenie, technické úskalia len kvôli spojeniu silného motora a praktického SUV? Tuning auta nikdy nebude čiste racionálna vec, emócie hrajú v tomto prípade veľkú rolu. K zaujímavému počinu však možno majiteľovi Škoda Yeti 2,5 TFSI pogratulovať. Posúďte sami…

Pozri tiež:

Takmer 570 koňová Škoda Superb je rýchlejšia než BMW M5!

Škoda Yeti 2,5 TFSI je perfektný “sleeper SUV”

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Konkrétny snežný muž Yeti pochádza z Ruska. Prešiel transplantáciou srdca a pod kapotu sa mu nasťahoval charizmatický päťvalcový motor 2,5 TFSI z Audi RS3. Aj keď Škoda Yeti nikdy nebola určená na šantenie v zákrutách alebo trhanie výkonových rekordov, už v sérii ponúkala tuhý podvozok s veľmi dobrými jazdnými vlastnosťami. Aj preto nemusí byť 340 koní v spolupráci so 7 – stupňovou prevodovkou DSG a pohon 4×4 na škodu.

Pre mňa je počin z Ruska veľmi podarený “sleeper”. Predstavte si tie vyhúkané pohľady majiteľov športiakov, keby ich predbehla táto nenápadná “krabica”. Okrem toho Škoda Yeti 2,5 TFSI znie ako správny päťvalec. Škoda, že Škoda v tej dobe nič podobné neponúkala oficiálnou cestou. Fanúšikovia SUV so športovou príchuťou si museli počkať až na Kodiaq RS, ktorý však charizmou a výkonom na Yetiho 2,5 TFSI stráca…veľmi stráca.

Pozri tiež:

Škoda Octavia 4×4 2,5 TFSI: Až 700 koňový rodinný kombík?

Ako sa vám projekt Škoda Yeti 2,5 TFSi páči? Ide o nezmysel alebo je vám päťvalcové SUV po chuti? : )

Fotky
ŠkodaYeti2,5TFSI@youtube
Zdroj
ŠkodaYeti2,5TFSI@youtube
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button