Novinky

Športová jazda starých Citroënov vás pobaví!

“Dodávkové” Citroëny proti športovým autám? Na pohľad zaručená zábava. Ako to môže vyzerať, keď niekto pozná cestu ako vlastnú daň a chce popreháňať novších a oveľa silnejších konkurentov? Športová jazda starých Citroënov vám to ukáže v plnej paráde. Videa staršieho dátumu ukazujú optimistických vodičov, ktorí si mysleli, že dávajú na frak športovým autám. Alebo sa len chceli pobaviť? Nebudeme si nič nahovárať, Aston Martin DBS aj Volkswagen up! GTI by úžitkové malé dodávky bez problémov porazili. Tak či onak, domorodí obyvatelia, ktorí pravidelne absolvujú horské cesty, nič nedarovali zadarmo.

Športová jazda starých Citroënov

Citroën 2CV vs VW up! GTI

Svetoznáma a legendárna kačica, ktorej podvozok bol taký pohodlný preto, že nesmel rozbiť vajíčka pri ceste domov z trhu. Vodič predvádza na oko jazdu na limite podvozku. Horská cestička mu nerobí problém a Citroën 2CV posiela až do neuveriteľných náklonov. Obdiv a zároveň úsmev nad “šialenou” jazdou neskrývali ani redaktori za volantom VW up! GTI. Na druhej strane, s bezpečnosťou premávky si Francúz a “kačica” hlavu nelámali….

Citroën C15 vs Aston Martin DBS

Ďalšie video pochádza opäť z úzkych horských ciest. Hlavnými protagonistami sú Aston Martin DBS s V12 pod kapotou a Citroën C15D. Subtílna malá dodávka, ktorých jazdilo veľmi veľa aj na Slovensku. Tentokrát si však pomýlila rolu. Jej vodič pri zjazde z horského priechodu zatopil Astonom. Lepil sa na nich a nechcel im ostať nič dĺžny. Treba poznamenať, že jazdu zvláda C15 D na uzučkých pneumatikách až príliš dobre. Vodič zjavne trasu pozná lepšie, ako šoféri Aston Martinov.

Fotky
Motoring Research
Zdroj
Motoring ResearchJohn G
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close