Novinky

Ozajstné športové SUV? Toto BMW X5 M vás môže presvedčiť

Pojem “športové SUV” mi stále nejde na jazyk, aj keď som už niekoľko schopných vyšších áut vyskúšal. Doba je však jasná, a na pojem rýchle a športové SUV si musíme zvyknúť, aj keď to nie je každému po chuti. A niektoré z nich dokážu aj rýchle prejazdy zákrutami. Jedným z nich je brutálne BMW X5 M. Celkom nový model X5 M bude v blízkej budúcnosti odhalený svetu, ale v súčasnosti zostávajúci model je jedným z najrýchlejších a najagresívnejších SUV na svete. Navyše, tento konkrétny kus je špecifikáciou veľmi zameraný na dojem športovosti… Posúďte sami.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Športové SUV BMW X5 M z Abu Dhabi

Tento konkrétny príklad je obzvlášť pútavý. V BMW Abu Dhabi Motors ho našpecifikovali tak, aby ukojil chúťky majiteľa, ktorý chce veľké SUV a zároveň športové auto v jednom. Či je to dobrá vec alebo nie si stále nie som istý. To, že majestátne BMW X5 M púta pozornosť, však nespochybňujem.

Pozri tiež:

Aký je skutočný výkon BMW M5? Supersedan ponúka viac ako sľubuje

Do očí udrie na bielom laku všadeprítomný odkaz na trikolóru M Division. Už sám o sebe prispieva k odlíšeniu od bežných X5. Na športové SUV to nestačí, a tak prichádzajú kolesá AC Schnitzer, kapota od Manhart Racing alebo výfukový systém Akrapovič. Pod kapotou sa nič nemenilo, pohon a podvozok modelu BMW X5 M je sám o sebe brutálny a veľmi rýchly nielen na rovinkách, ale aj v zákrutách. Športové SUV? V dnešnom svete určite áno.

Interiér je odetý v tradičnej červenej koži a aj keď táto farba nepasuje každému autu, tu sa dokonale hodí a dotvára agresívnu atmosféru.

Ako sa vám toto X5 M páči? Dali by ste mu synonymum “športové SUV”?

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
carscoopsAbu Dhabi Motors
Zdroj
carscoops
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button