NovinkyReportáže

Štyri generácie BMW M3 na jednom štartovom poli. Kto je kráľom?

Všetky generácie BMW M3 sú kultovou záležitosťou a pozná ich každý fanúšik benzínu a rýchlych áut. Legendárne meno začalo púť v type E30 so štvorvalcovým motorom, neskôr dostal šesťvalce a dokonca obrovský V8. V súčasnej generácii sa vrátil k radovému šesťvalcu, avšak s dovoleným “dopingom” pomocou turbodúchadiel. Štyri generácie BMW M3 postavil magazín CarWow zoči voči na štartové pole, tak ako nedávno všetky súčasné VW GTI. Kultové športové autá si zmerali sily v zrýchlení z miesta, s letmým štartom a vyskúšali ich aj na krátkom okruhu. Je náskok najnovšieho BMW M3 CS F80 výrazný? Veru, ani osemvalcovému predchodcovi nedalo žiadnu šancu… Pozrite si video nižšie.

Pozri tiež: 

BMW 333i E30: Mimoriadne vzácna “juhoafrická M3 E30”

Štyri generácie BMW M3 v bratskom súboji

V porovnaní chýba emtrojka generácie E36. Okrem nej si zmerali sily všetky generácie BMW M3. Myslím, že každému je jasné víťazstvo najnovšej generácie s brutálnym šesťvalcom. Ale nečakal som, že pôjde o tak výrazný náskok. Neznie najlepšie ani nemá bleskovú odozvu na plyn ako staršie modely, ale v priamke je rýchlost BMW M3 CS F80 jednoducho neuveriteľná. Posúďte sami.

Pre čo najobjektívnejšie porovnanie je potrebné spomenúť aj presné špecifikácie. Nie je totiž M3 ako M3. E30 bola v špecifikácii Roberto Ravaglia (215 koní), veľmi cenená verzia pomenovaná po legendárnom jazdcovi. E46 prišla ako M3 CSL (360 koní), podľa znalcov TOP model v celej histórii emtrojky. Osemvalcová E92 je raritná a veľmi drahá GTS (450 koní) a nakoniec “novinka” F80 je verziou CS (460 koní).

Ktorú by ste si v ideálnom svete vybrali vy? Za mňa je to jednoznačne E46 CSL.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na FB a zdieľaj ho so svojimi priateľmi ; )

Fotky
CarWow YT
Zdroj
CarWow YT
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button