Novinky

Toto je nový VW Golf VIII. O žiadnu revolúciu nepôjde

Jedno z najúspešnejších mien v histórii automobilov sa blíži k ôsmemu pokoleniu. Nový VW Golf VIII už brázdi cesty v kamuflážovom balení. Po sérii dohadov, kvázi špionážnych fotografií a materiálov tu máme konečne fotku s minimom kamufláže a takmer sériovým vzhľadom. Aj keď niektoré prvky stále môžu mýliť, pozornému oku neujde tvarová podobnosť s odchádzajúcim Golfom VII. Je to zlé, dobré? V prípade Golfu Volkswagen nikdy revolučne nezasahoval a dodnes mu to vychádza. Európsky etalón kompaktnej triedy tak zachová to dobré a pridá moderné prvky, najmä na poli technológii a infotainmentu. Čo ďalšie ponúkne?

Pozri tiež:
Prečo šéf VW pripúšťa pád nemeckých automobiliek?

nový Golf VIII

Nový VW Golf VIII po stopách predchodcov

Posúdenie dizajnovej stránky veci nechám na vás. Vyzerá to tak, že predná maska bude širšia a tým pádom opticky širšie bude celé auto. Boky dostali “fluidný” nádych a neviem si pomôcť, z bočného pohľadu mi pripomína Mercedes-Benz A, čo nemusí byť na škodu. Vidieť však prvky siedmej generácie a teda priameho predchodcu. Zozadu vidíme podobnosť s menším, ale vyšším bračekom T-Rocom a podobnosť so siedmou generáciou Golfu. Podľa odfotených záberov užívateľa johannesvag nový Golf VIII bude opäť evolučne rozvinie vzhľad a o žiadne “wau” efekty nepôjde. Čo však očakávať na poli techniky?

Nový VW Golf VIII postavia na modulárnej platforme MQB Evo, pričom oproti predchodcovi ušetrí 70 kg. Čakajme benzínové motory 1,0 TSI a 1,5 TSI, príde aj vznetový motor 1,5 TDI a 2,0 TDI. Elektrifikácia prinesie plug-in hybrid GTE a počítajme aj s mildhybridom a 48V palubnou sieťou. Hothatch GTI dostane základný výkon okolo 300 koní a TOP model R dostane cca 350 koní.

Nový VW Golf VIII chce zachovať status najpredávanejšieho auta Európy a preto si na ňom Volkswagen dal ako vždy záležať. Prinesie nové technológie, ešte viac konektivity a digitalizácie a kvalitnejší interiér. Volkswagen začne nový Golf VIII vyrábať v júni 2019.

Fotky
johannes.vag
Zdroj
johannes.vag
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button