Novinky

Toyota Camry v Európe? Už onedlho

Pamätáte si na Toyotu Camry minulosti? Veľký “americký” sedan s nie príliš atraktívnymi tvarmi, zato funkčný, komfortný a mimoriadne spoľahlivý. Dizajnovú šeď v poslednej generácii vystriedala dynamika a až športové tvary. Dlho som premýšľal nad tým, aké by to bolo, keby ju ponúkali aj na starom kontinente. A je to tu! Japonci po 14 rokoch ohlásili comebackl sedanu. Toyota Camry v Európe bude už v roku 2019. Máme sa na čo tešiť?

Toyota Camry 2018

Toyota Camry v Európe už budúci rok

A veru máme. Toyota nedávno priznala prostredníctvom Kevina Huntera z dizajnového štúdia nevýrazný dizajn minulosti. Snaha zapáčiť sa každému a nepolarizovať verejnosť ústila do nemastného neslaného vzhľadu niektorých modelov. Už v blízkej budúcnosti má s tým byť koniec. Pozrite sa napr. na nový Auris, ktorý začnú onedlho predávať.

Toyota Camry už nie je šedá myška. Pozrite sa na dynamické tvary a športový akcent v galérii.

Alebo “stačí” aj na súčasnú Toyota Camry zo zámoria. Práve tento typ majú budúci rok začať predávať aj v Európe. Na Slovensko sa dostane na jar 2019. Postavili ju na modulárnej platforme TNGA, ktorá zabezpečujú skvelé jazdné vlastnosti a športový flair. Oproti konzervatívnemu Avensisu veľký krok dopredu. V ponuke bude výlučne hybrid s 2,5 litrovým benzínovým motorom. V Japonsku má 180 koní, európska verzia RAV4 s týmto pohonom zase 197 koní. S dĺžkou takmer 4,9 metra sa zaradí na rozmerový vrchol strednej triedy. Toyota Camry 2018 by mohla konkurovať napríklad novej Mazde 6 alebo Škode Superb.

Toyota Camry v Európe

Veľký sedan Toyota Camry 2018 zaplní miesto odchádzajúceho Avensisu. Testy a recenzie v zámorí hovoria o skvelých jazdných vlastnostiach a vysokej kvalite.  Platforma TNGA prináša nižšie a širšie autá s tuhšou karosériou a ťažiskom bližšie pri zemi. Spolu s kratšími prevismi a športovejším postojom sa autá Toyoty môže Európanom zapáčiť ešte viac.  Verím, že Toyota Camry v Európe oživí triedu štvordverových veľkých sedanov a v Európe sa uchytí. Veľmi jej to prajem, oproti. Má na to totiž veľmi dobré predpoklady…. Nielen novými SUV autami je automobilový svet živý. “Starý dobrý” sedan strednej triedy so športovým nádychom je pre fanúšikov dynamickej jazdy vhodnejší a ako rodinné auto taktiež skvele poslúži.

Toyota Camry 2018 galéria

Toyota Camry v Európe

Toyota Camry platforma TNGA

Toyota Camry v Európe

Toyota Camry 2018 interier

Toyota Camry 2018

 

Fotky
Toyota
Zdroj
Toyota
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button