NovinkyTechnika

Toyota GT86 tuning: Keď je “základ” ideálom pre ďalšie zlepšenia

Športové auto je snom mnohých motoristov. Jedným z najdostupnejších nových športiakov je Toyota GT86, po ktorej boku už onedlho bude stáť nová Toyota Supra. Aj keď ide o skvelé auto už v sériovej podobe, existuje množstvo modifikácii, ktoré ju pozdvihnú na vyššiu úroveň. Niektorí jej vyčítajú nižší výkon, iní zase málo dynamický vzhľad. Dnes nám niektoré z úprav predstaví samotná automobilka. Toyota GT86 tuning neodmieta, práve naopak. Pozrite sa na niektoré úpravy, ktoré japonský športiak ešte väčšmi odlíšia.

tuning Toyoty GT86

Keď sa v roku 2013 Toyota GT86 a dvojča Subaru BRZ objavili v Európe, bolo zrejmé, že nejde o bežné autá. A nasledovali aj ovácie motoristických médii a každého, kto sa s novinkou zviezol. Občas si prečítate výčitku v podobe slabšieho motora. Ja si myslím, že dvojlitrový boxer jej pasuje, v dobe všadeprítomných turbomotorov mu však musíte stúpať na krk. To najlepšie zo seba vydá vo vysokých otáčkach. Nie každý toto kúzlo pochopil. Aj na to však existuje náplasť v podobe kompresora od firmy TOM’s.

Pozri tiež:

Nová Toyota Supra 2019 bude vyzerať pravdepodobne takto. Páči sa vám?

Toyota GT86 osviežila segment športových kupé, ktorých ceny sú neraz závratné. No a Toyota GT86 tuning, to je iná pieseň. Čím viac zákrut prekonáte, tým viac športová Toyota presviedča, že by bez problémov zvládla aj vyšší výkon.

Toyota GT86 tuning od Toyota Racing Development

Širokú ponuku pre majiteľov GT86 pripravila Toyota Racing Development (TRD). Pre razantný zvuk TRD ponúka výmenu koncovej časti výfuku za efektný dvojitý z nehrdzavejúcej ocele.  Ak ide o rýchle auto, stojí zato postarať sa, aby bolo ovládateľnejšie a účinnejšie brzdilo. To je úloha pre športové brzdové doštičky zo zmesi obohatenej polyamidovo-keramickou zložkou. Zaručujú väčšiu brzdnú silu už v počiatočnej fáze a eliminujú vädnutie bŕzd počas postupného, viacnásobného brzdenia.

Toyota GT86 tuning

Môžete sa rozhodnúť aj pre športové pružiny. Ako ubezpečuje TRD, súprava štyroch pružín znížením vozidla o 2,5 cm zlepší jazdné vlastnosti v zákrutách bez vplyvu na komfort jazdy v meste. Červená farba prvkov dodáva autu efektnejší vzhľad. Ak vodič považuje každú zákrutu za výzvu, ideálnym riešením je pre neho zostava stabilizátorov, vďaka ktorým sa zvýši priľnavosť a vozidlo sa v zákrutách menej nakláňa. Výraznou bodkou za Toyota GT86 tuning TRD môže byť výmena diskov kolies za čierne hliníkové 10-lúčové, ktoré podčiarkujú športový vzhľad modelu.

Vizuálny tuning Toyoty GT86 od Wald 

Zaujímavú alternatívu pre milovníkov vizuálnej modifikácie ponúka firma Wald. Zostava určená pre tuning Toyoty  GT86 je skutočne impozantná. Veď kto by prešiel bez povšimnutia okolo auta s maskou so šiestimi masívnymi otvormi, ktoré vedú prúd vzduchu cez kryt motora. Pozornosť pritiahnu aj nápadné spojlery, znížené prahy, štyri koncovky výfuku a päťlúčové disky.

Toyota GT86 tuning

Wald má čo ponúknuť aj vodičom, ktorí si potrpia na interiér – volant s plochou hornou časťou a červeným prešívaním a tiež  koženú úpravu hornej časti prístrojovej dosky.

Toyota GT86 tuning

Stavať len na zmene vzhľadu však nestačí. Firma ponúka tiež súpravu brzdových kotúčov a platničiek, súpravu tlmičov a pružín – všetko pre zdokonalenie jazdných vlastností športovej Toyoty. Vodič sa môže rozhodnúť aj pre zmenu v riadiacom softvéri, čím zvýši výkon motora.

Mechanický Toyota GT86 tuning od TOM’S

Ak by niekomu spomenuté úpravy nestačili, môže siahnuť po ponuke firmy TOM’S. Japonská spoločnosť ponúka kompletnú sadu na úpravu zavesenia, podvozku, bŕzd alebo aerodynamických prvkov.  Vyvinula tiež kompresor pre GT86, s ktorým dosahuje výkon 235 koní pri  6 000 ot./min a maximálny krútiaci moment 307 Nm pri 4 000 ot./min.

Toyota GT86 tuning

Toyota GT86 tuning

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Toyota
Zdroj
Toyota
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close