Reportáže

Tri generácie Audi RS4 a legendárne Audi RS2 na štartovom poli

Je tu! Drag race ikonického RS v štyroch generáciách. Tri generácie Audi RS4 a k tomu legendárne Audi RS2, na ktorom pracovalo Porsche. Pozrite sa na spätné zrkadlá, disky kolies alebo nápis Porsche na 2,2 litrovom turbomotore modrého youngtimera. Zrkadlo vtedajšej doby. Krása! Po minulom drag race kanálu CarWow, kde sa stretli štyri generácie BMW M3, tu máme podobné preteky z miesta a s letmým štartom, ibaže od konkurenčnej stajne Audi. Kto vyhrá? To je asi každému jasné. Ale tvrdili by ste, že medzi Audi RS4 B5 a B7 bude taký mini rozdiel?

Pozri tiež:

Audi RS4 vs Porsche 911 GTS? “Rodinný kombík” sa vyrovná športiaku

Tri generácie Audi RS4 a Audi RS2 proti sebe

Na štartové pole prichádzajú štyri “rodinné” kombíky od Audi. Pod kapotami však majú beštie svojej doby. Audi RS2 poháňa 2,2 litrový 5-valec 20V s 315 koňmi a masívnym turbo lagom. Na stovku zrýchľuje za 5,4 s. Mladší brat v podobe Audi RS4 B5 má pod kapotou šesťvalec V6 s objemom 2,7 litra, turbodúchadlom a 380 koňmi. Upravili ho inžinieri z Cosworth. Na stovke je za 4,9 s. Audi RS4 B7 je z iného súdka. Pod kapotou má obrí 4,2 l V8 s atmosférickým plnením valcov a 420 koňmi. Taktiež zrýchli na stovku za 4,9 s ako jeho starší brat. No a najnovší počin, skvelé Audi RS4 B9, má 2,9 litrový twinturbo V6 so 450 koňmi. Z 0-100 km/h zrýchľuje sa 4,1 s. Dokáže sa vyrovnať aj Porsche 911 GTS! Všetky autá majú stály pohon štyroch kolies Quattro.

Pozrite si podarený drag race kanálu CarWow. Mňa prekvapil veľmi malý rozdiel pri štarte z miesta medzi B5 a B7. Nasledovalo taktiež porovnanie z letmého štartu, kde atmosférický motor dal na frak turbomotoru. Viac neprezradím : ).

Všetky autá okrem najnovšieho zástupcu mali manuálne prevodovky. Novinka má 8 – stupňový automat s hydrodynamickým meničom.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
CarWow
Zdroj
CarWow
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close