Novinky

Audi Q8 ABT Sportsline: Keď “bežná” Q8 nestačí

Audi Q8 nepatrí medzi autá, ktoré by zapadli v dave. Veľký imagemaker, nabitý technológiami, vyzerá skvele a otočí sa za nim nejedna hlava. Keďže patrí do triedy TOP áut, aj klientela, ktorá po Q8 poškuľuje, sa chce odlíšiť. Jedným z riešení je siahnuť po decentnom tuningu svetoznámych značiek, ako napr. Audi Q8 ABT Sportsline. Ide vôbec o jedného z prvých úpravcov, ktorí na kvéosmičku siahli. Pozrite si výsledok práce.

Tuning Audi Q8 ABT

Tuning Audi Q8 vo veľmi decentnom podaní

A veru, ide o veľmi decentnú úpravu a tuning Audi Q8. V súčasnosti zahŕňa zvýšenie výkonu, jemné interiérové zmeny a nové ľahkozliatinové disky. Balík s výraznejšími úpravami je v štádiu riešenia.

Pozri tiež:

Zmení Audi logo? Pozrite si možných “nástupcov”

Najvýraznejšou zmenou je doping pod kapotou, kde sídli 3,0 TDI motor s pôvodným výkonom 286 koní a krútiacim momentom 600 Nm verzie Audi Q8 50 TDI. Power kit od ABT zvýši výkon na 330 koní a krútiaci moment na 650 Nm. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde “len” o tradičný čiptuning, a aj to v konzervatívnom balení. O koľko sa zlepšia dynamické parametre netušíme, ABT si to necháva pre seba. Štandardná Q8 50 TDI zrýchli na stovku za 6,3 sekúnd a maximálka je 232 km/h.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Audi Q8 ABT Sportsline ešte len začína

Vonkajší dizajnový tuning Audi Q8 spočíva v nasadení masívnych 22 palcových kolies v dvoch prevedeniach: ABT FR alebo ABT Sport GR. Veľmi decentná úprava je jedna z prvých lastovičiek pre masívne SUV-kupé. V príprave je kit pre zlepšenie aerodynamiky a iné vylepšenia.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
ABT
Zdroj
ABT
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close