NovinkyReportáže

VW Golf história v krátkom videu. Ktorý je naj?

VW Golf je ikonou nižšej strednej triedy už generácie. Úspešné meno je tu s nami 44 rokov. A stále je tým “istým” Golfom. Nemyslím to vôbec v zlom. VW Golf história je exemplárnym príkladom úspešného typového radu. Bestseller v siedmych generáciách sa dizajnovo vyvíjal evolučne. Na opačnom póle je konkurent v podobe Hondy Civic. Pamätáte si jej konzervatívnu siedmu generáciu a UFO model 8. generácie? Späť však k VW Golf. Dá sa povedať, že každá nepárna generácia prináša niečo nové. Napr. pokroková 3. generácia, ktorá oblinami vystriedala hrany 2. generácie. Následne Golf V, ktorý riadne pridal na vnútornom priestore, veľkosti a tiež podvozok pôsobil oproti Golf IV mimoriadne vyspelo. No a siedma generácia, po prvýkrát s modulárnou platformou MQB. Na čo sa môžeme tešiť v budúcnosti? Jedno je isté, VW svoj najúspešnejší typ povedie cestou evolúcie. Vie, čo funguje a čo zákazníci chcú. Nie nadarmo sa, aj keď trochu prehnane, hovorí nižšej strednej triede “Golf trieda”.

Pozrite si krátke video Donut Media s históriou Golfu za zvuku motora jednotlivých generácii. Chybičkou krásy je len nesprávne uvedená motorizácia pri prvom Golfe GTI (nemal 2,0 l motor, ale 1,6 a 1,8 l agregát).

VW Golf história – bohatá, úspešná, bez prešľapov

Evolučný vývoj VW Golf bol bez vážnejších prešľapov. Pár ich bolo na poli rýchlych modelov GTI, napr. nie príliš podarené Golfy III a IV GTI. Na strane druhej, práve prvá generácia Golfu GTI sa postarala o rozmach triedy malých rýchlych áut na každý deň. Nie, nebol prvým, ako to mnohé média uvádzajú, hothatche však popularizoval práve on.

Ktorý Golf je najlepší?

Odpoveď na otázku je náročná a veľmi subjektívna. Niektorí velebia 3. generáciu kvôli modernosti v dobe vzniku a 2,8 VR6 pod kapotou. Niekto nedá dopustiť na poctivosť druhej generácie. Golf IV priniesol legendárny V5 motor. Pre niektorých je najmodernejší Golf VII tým naj.

Pre mňa je najlepšou práve šiesta generácia. Prečo? vychytala muchy Golfu V, z ktorého vychádzala. Bol to skôr výrazný facelift piatej generácie. Aj so slabými motormi mal zadnú viacprvkovú nápravu, podobne ako Golf V. Sedmička ju má až od určitej výkonovej hranice. Golf VI bol drahý na výrobu, VW “nešetril” tak, ako v prípade VII generácie. Preto je mojím TOP. A vaším je ktorá generácia?

VW Golf história Golf VI

 

Fotky
Donut Media
Zdroj
Donut Media
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close