Novinky

VW Golf R: Príde o manuál a 10 koní

Aj vrcholný kompaktný model VW Golf R sa musí podrobiť dobe. Dobe emisnej. Kvôli nadchádzajúcej norme merania spotreby a emisíi WLTP, ktorá zreálni výsledky, príde superrýchly Golfík o 10 koní. Dostane sa na výkon predfaceliftového modelu. Práve pred dvoma rokmi Volkswagen modernizoval VW Golf R a pridal mu 10 koní na konečných 310 tátošov. Krok späť znamená pre známy motor 2,0 TSI “pôvodných” 300 koní. Podľa dostupných informácii, VW modifikoval výfukový systém pre úpravu výfukových plynov, ktorý okreše emisie a zároveň výkon. To však nie je všetko…

VW Golf R motor 2,0 TSI

Diétnejší VW Golf R

Spolu s menším stádom pod kapotou príde VW Golf R aj o možnosť manuálnej prevodovky. 300 koňový kompakt s manuálom je vážne fajn, tomu je však koniec. K dispozícii tak zostane len automatická dvojspojková prevodovka DSG. Krok VW je logický, aj keď pre fanúšikov manuálneho radenia nemilý. Väčšinu VW Golf R predali práve s DSG prevodovkou. Navyše, podľa Autocaru, Rko dostanete už len v 5-dverovej verzii. Medzičasom aj SEAT pristúpil k zníženiu výkonu pre špičkový Leon Cupra, ktorý padol z 300 na 290 koní.

Najrýchlejší sériový Golf príde o 10 koní a manuálnu prevodovku.

WLTP mimoriadne zasiahlo do ponuky automobiliek, a to najmä na poli rýchlych modelov. Výrobcovia dočasne a tiež kompletne sťahujú modely z ponuky. Vidieť sme to mohli na predčasnom konci BMW M3. Aj Opel nedávno ohlásil koniec silnej Insignie s 260 koňmi pod kapotou. Čakať môžeme ďalší hon na spaľovacie motory.  Kdeže sú tie časy, keď pod kapotou kompaktu mohol byť motor VR5, dokonca v Golf III aj objemný 2,8 VR6. Aj keď s oveľa nižším výkonom a bez prepĺňania.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi.

Fotky
Volkswagen
Zdroj
Autocar
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close