NovinkyReportáže

VW rozbehol šrotovné za starý diesel. Nemci ušetria tisíce eur

Koncern VW v Nemecku rozbehol šrotovné za starý diesel. Nemci môžu pri kúpe nového auta značiek VW, Audi, SEAT a Škoda ušetriť až 10 000 eur! Volkswagen chce prispieť k zlepšeniu ovzdušia najmä potom, čo nemecká vláda zakázala vjazd starších dieslových aút do centier niektorých miest. A okrem toho aj zarobí : ).

Pozri tiež:

Prečo šéf Volkswagenu pripúšťa pád nemeckých automobiliek?

Štedré VW šrotovné za starý diesel

Výška prémie na nové auto je v rozmedzí 1500 až 10 000 eur. Od Nemcov “odkúpia” staršie naftové autá s motormi, ktoré spĺňajú emisnú normu EURO 1 až EURO 4 (do roku výroby 2009). A nemusí ísť len o koncernové značky, odkúpia akékoľvek staršie naftové auto, spĺňajúce tieto normy. Zľavy pri kúpe nových áut sú markantné. Pri Škode Citigo dostanú zľavu 2500 eur, pri Fabii je to už 3500 eur. Ak zvolia veľký Kodiaq alebo Superb, zľava na nové auto je až 7500 eur. Hierarchicky je to podobne rozćlenené aj pri kúpe áut ostatných značiek, teda Audi, VW alebo SEAT.

Vyššie zľavy pre znevýhodnených

Navyše, obyvatelia 14 miest, kde zakázali vstup starších dieslov do centra, získajú vyššie benefity. Volkswagen tak chce ekologickou cestou motivovať zákazníkov ku kúpe nového auta a zmierniť dopady, ktoré zákaz vjazdu do centier spôsobil. Samozrejme to pomôže vyšším predajom a zlepšeniu reputácie značky a celého koncernu po afére Dieselgate. Celkom šikovný krok, čo poviete?

Politika a VW šrotovné

Niektorí nemeckí politici však šrotovné za starý diesel kritizujú a vidia snahu Volkswagenu ako “pokus o vytrieskanie peňazí zo svojho miliónového podvodu (Dieselgate)”. Ten, kto si “nové auto dovoliť nemôže, má jednoducho smolu.”

Čo myslíte, uchytilo by sa VW šrotovné za starý diesel aj v našich končinách?

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button