Novinky

VW T-Cross 2019: Najmenší a najlacnejší VW crossover je tu!

Volkswagen nás už dlho napínal s príchodom kompaktnej novinky pod heslom “I am more”. Najmenší a najlacnejší VW crossover je konečne tu. A vzhľadom dokáže zaujať. Na pomery značky je skutočne odvážny. A tak to má pri štýlových malých crossoveroch byť. Nie je len zmenšeninou T-Rocu, ale prináša vlastné dizajnové prvky, ktoré mu nikto nevezme. Globálny malý crossover zdieľa základy s VW Polo a pohon 4×4 neprinesie. VW T-Cross 2019 tým pádom nemôžeme nazvať SUV, aj keď sa to v poslednej dobe mieša ako hrušky s jablkami. Čo však nový T-Cross 2019 ponúkne?

Najmenší VW crossover je unikát, aj keď pripomína starších bratov

Predná časť pripomína mini Touareg, vďaka podobnej maske a svetlám. Bočná línia zasa pripomína Tiguan a zadná časť je originálom. Celok vďaka nej taktiež pôsobí originálne. Osobne sa mi optické prepojenie svetiel veľmi páči, pôsobí sviežo a “retro” zároveň. Pri prvých teaseroch som sa bál, že VW T-Cross 2019 bude “len” zmenšený T-Roc. Som rád, že som sa mýlil. Nový T-Cross na dĺžku meria kompaktných 4,11 metra (T-Roc meria 4,23 m), zaujímavý je však rázvor osi kolies. Ten má solídnych 2,56 metra, čo naznačuje veľmi krátke previsy a dynamický postoj.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

VW T-Cross 2019 prekvapivo priestranný

Z pomerne dlhého rázvoru môžu ťažiť cestujúci na zadných sedadlách. VW tvrdí, že nový T-Cross 2019 ponúka miesto, kde sa odvezú 5 ľudia komfortne na kratšie trasy. Má k tomu dopomôcť aj zadná lavica, ktorá je posúvateľná o 140 mm. Objem batožinového priestoru sa aj vďaka nej pohybuje od 385 litrov až po veľmi pekných 455 litrov. Pri sklopení operadiel vytvoríte priestor s objemom 1281 litrov.

Pozri tiež:

Najlacnejšie SUV Škoda: Konkurent T-Rocu bude bodovať priestorom

Palubná doska vychádza z Pola, čo vôbec nie je na škodu. Nový je volant a zameranie na mladých ľudí je zjavné z možných farebných kombinácii a zaujímavých povrchov interiéru. S tým ide ruka v ruke aj bohatá konektivita a multimediálne systémy. VW T-Cross 2019 ponúkne najnovší infotainment z dielne Volkswagen, indukčné nabíjanie telefónu a maximálne 4 USB porty.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou starí známi

Pod kapotou sa revolúcia nekoná. Privítajme staré známe TSI motory a dokonca aj diesel TDI. Základom je 1,0 TSI trojvalec so 70 kW (95 koní). Silnejšia verzia tohto benzínového motora prinesie 85 kW (115 koní). Štvorvalcový turbobenzín 1,5 TSI bude špičkovým motorom, produkujúcim 110 kW (150 koní). No a okrajovou záležitosťou bude 1,6 TDI s výkonom 70 kW (95 koní). Všetky motory spĺňajú emisnú normu Euro 6d-TEMP.

Nový T-Cross 2019 s plejádou asistentov

Najmenší VW crossover ponúkne prekvapivú plejádu asistenčných a bezpečnostných systémov. Zahŕňa monitorovanie pred vozidlom Front Assist, automatické brzdenie City Emergency Braking System, udržanie v pruhu Lane Assist, asistent rozjazdu do kopca, asistent zjazdu z kopca, proaktívnu ochranu posádky pri nehode, monitorovanie mŕtveho uhla alebo monitorovanie priestoru za autom, napr. pri vyparkovaní. V opcii bude monitorovanie únavy vodiča, automatický adaptívny tempomat alebo parkovací asistent.

Nový VW T-Cross 2019 sa začne vyrábať v Španielsku, Južnej Amerike a Číne. Do predaja sa prvé kusy dostanú v apríli 2019. Nemecká cenovka začne na 18 tisíc eur. Hlavní konkurenti budú Renault Captur, SEAT Arona alebo Opel Crossland X.

Ako sa vám najmenší VW crossover páči?

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Volkswagen
Zdroj
Volkswagen
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close