Novinky

Volkswagen T-Cross: Vážení, ja som viac!

Doba velí jasne. SUV autá sú stále v kurze a tak skoro sa to nezmení. Značky vrátane Volkswagenu segmentujú a oddeľujú modely, ktoré sú od seba veľkostne minimálne vzdialené. Áno, máme tu vlajkovú SUV loď Touareg, potom Tiguan Allspace a Tiguan, ktoré sú jasne odlíšené. Nedávno však pribudol T-Roc a teraz Volkswagen sčasti odhalil vzhľad 4107 mm malého crossoveru T-Cross. Ešte prednedávnom by trh pokryl T-Roc, ale obľuba SUV a crossoverov prináša len o trochu menšieho zástupcu. T-Cross bude súperiť napr. so sesterským SEAT Arona a rovnako neponúkne pohon 4×4. Príde však T-Cross diesel.

VW T-Cross

Pozri tiež:

VW T-Cross 2019: Najmenší a najlacnejší crossover VW je tu!

Vitaj, T-Cross

Automobil načrtla štúdia Breeze z roku 2016. Robustný vzhľad a vyšší podvozok. o to pri mestských crossoveroch ide. Potencionálnym záujemcom nevadí, že si kupujú techniku malého auta, zabaleného v trochu prifúknutej karosérii s väčšou dávkou štýlu. A taký bude aj T-Cross. Nie nadarmo nosí maskovaná verzia na boku karosérie nápis “I am more”, čo v preklade znamená “ja som viac”. Polo na šteklách? Môže byť. Aj keď oficiálnej fotky ukazujú kusy s výrazným maskovaním, poznáme niektoré technické detaily. Dizajnom a základnými tvarmi karosérie ide o trošku “zjednodušený” T- Roc.

Príde aj T-Cross diesel!

Pod kapotou bude benzínový prepĺňaný trojvalec 1,0 TSI (70 a 85 kW) a štvorvalec 1,5 TSI (110 kW). Oba motory vybavia filtrom pevných častíc GPF. Naftové motory sa v tejto triede akosi nenosia, obzvlášť v dobe, kedy im nepraje ani legislatíva. Volkswagen však prekvapivo ponúkne aj naftovú alternatívu T-Cross diesel. Pôjde o TDI s výkonom 70 kW a nízkou spotrebou. Pohon všetkých štyroch kolies nečakajte, T-Cross bude rýdzou predokolkou.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na palube sa môžeme tešiť na vychytávky z dielne VW, ako napr Active Info Display (digitálny prístrojový panel), bezdrôtové nabíjanie telefónu, 8-palcový dotykový displej infotainmentu, 300 wattový audiosystém a plejádu asistenčných systémov. Samozrejme, veľa toho bude za príplatok. Batožinový priestor ponúkne základnych 385 – 455 l vďaka posúvateľnej zadnej lavici v rozmedzí 15 cm. Pri sklopení sedadiel vznikne slušný objem 1281 l.

Novinku uvedú do predaja na jar 2019. Ako sa vám nový VW crossover páči? Myslíte si, že si nájde miesto na trhu, alebo by postačil T-Roc vo verzii s pohonom predných kolies? Dajte vedieť v komentároch.

Fotky
Volkswagen
Zdroj
Volkswagen
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close