Novinky

VW Tiguan Offroad: “Tigi” do ťažšieho terénu je tu

Pre tých, ktorí chcú ozajstné SUV, pripravil Volkswagen rozšírenie ponuky obľúbeného “Tigiho”. VW Tiguan Offroad malými zmenami posúva schopnosti v teréne, robustnosť a odolnosť na vyšší level. Posúďte sami. Samozrejme nezabudli ani na optické odlíšenie od klasiky. Drsňák z rodu Tiguan je jedným z mála modelov, ktoré nezjemňujú, ale naopak pridávajú funkčné prvky pre ľudí, ktorí ocenia schopnosti v ťažšom teréne. Čo Tiguan Offroad ponúka a koľko bude stáť?

VW Tiguan Offroad

VW Tiguan Offroad je lepšie vyzbrojený do ťažšieho terénu

Práve tento model by sme s pokojným svedomím mohli nazvať ozajstným SUV. Okrem schopného vzhľadu prináša schopnosti na nespevnených cestách, zvonku ho oproti bežnému Tiguanu odlíšite inak tvarovanými nárazníkmi a nápismi na B stĺpikoch. Nárazníky vďaka úprave ponúkajú lepšie nájazdové uhly. Ten predný má hodnotu 24° oproti štandardným 16°. Prahy dostali ochranu a pod motorom nájdeme robustný a odolný kryt, ktorí sa v ťažšom teréne zíde. Práve tieto navonok maličkosti posúvajú latku a VW Tiguan Offroad chce patriť medzi najlepšie SUV v teréne. Je však logické, že pravoverným off-roadom sa rovnať nemôže. Vodič bude mať k dispozícii funkcie systému Active Control so štyrmi režimami onroad, offroad, offroad individual a snow.

Pozri tiež:

VW T-Cross 2019: Najmenší a najlacnejší VW crossover je tu!

Do terénu sa hodia najmenšie disky

Exteriér odeli do čierne lakovaných častí, okrem iného aj disky kolies. V základe dostanete 18 palcové disky s “balónovými” pneu, za príplatok aj 19 a 20 palcové kolesá. To sa však bije s poslaním, ktoré Tiguan Offroad má. Dúfam, že väčšina zákazníkov ostane pri základných kolesách a nekúpi si ho len kvôli drsnému vzhľadu. To by bola škoda.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

VW Tiguan Offroad bude mať pohon štyroch kolies 4Motion v základe. Pod kapotou bude viacero motorov, okrem iného 2,0 TDI so 110 kW (150 koní) alebo 2,0 TSI so 132 kW (180 koní). Spárované budú výlučne so 7-stupňovým automatom DSG. V Nemecku cena začína na 41 tisíc eur. VW Tiguan Offroad však sľubuje bohatú základnú výbavu vrátane špecifických interiérových doplnkov a dekorov. Málo, veľa? Záleží na uhle pohľadu. Každopádne pôjde o zaujímavý model, ktorý spĺňa špecifiká pravých SUV áut a prináša zlepšenú priechodnosť terénom, aj keď len na báze minoritných zmien.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Volkswagen
Zdroj
Volkswagen
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button