NovinkyReportáže

Zmení Audi logo? Pozrite si možných “nástupcov”

Ani tie najikonickešie logá tu nie sú s nami večne. Ak nahliadneme do motorizmu, nedávno zmenila logo Škoda, zmeny ohlásilo BMW a v minulosti podobným procesom prešiel aj VW, a to nie raz. Navyše, v blízkej dobe logo aktualizujú opäť. Tak, ako sa mení doba, automobilky prispôsobujú produkty trhu a menia aj pre ne typické prvky, ktoré predstavujú vnímanie značky. A logo je veľkým marketingovým nástrojom. Podľa portálu quattrowolrd si ingolstadtská značka nechala zaregistrovať dvoch potencionálnych nástupcov za terajšie Audi logo, ktorí majú lepšie reprezentovať firemné produkty a kultúru. Nové logo Audi zjednodušia.

Pozri tiež:

Nové Audi A7 2018 v losom teste zahviezdilo

Nové logo Audi bez vnútorných prepojení

Súčasné trendy nahrávajú zjednodušeniu a minimalizmu. Čím menej farieb a liniek, tým lepšie. Presne tam smerujú aj nové logá automobiliek. Kde je zmysel v zjednodušovaní? Ťažko povedať, pravdepodobný zámer je vytvoriť univerzálny emblém s jasným definovaním značky, ale zároveň nevytvárať priveľké asociácie a významy (čo na to znak Renaultu? : ) )

nové logo Audi
1. variant
nové logo Audi
2. variant

Nové logo Audi si značka zaregistrovala pre Európu a USA. Malo by vychádzať z dvoch oficiálnych dizajnov, ktorých vzhľad prináša magazín quattroworld.com. A presne podľa trendu doby by aj Audi malo zjednodušiť logo. Nové logo Audi stratí vnútorné prepojenia štyroch kruhov alebo ponechá len prepojenie v strede. Druhý typ je menej pravdepodobný, pretože vzbudzuje dávku kontroverzie.

Audi logo prezentuje spojenie značiek. Prežila len jedna

Štyri prepojené kruhy terajšieho znaku reprezentujú spojenie štyroch automobiliek (Audi, DKW, Horch a Wanderer) do jednej firmy Auto Union. Keďže okrem Audi už ostatné automobilky zanikli, fanúšikovia špekulujú, že nové Audi logo má “aktualizovať” situáciu a pôsobiť jednotne. To terajšie už vraj nenapĺňa podstatu z minulosti. Ďalšou špekuláciou je zníženie nákladov na výrobu loga, to je však pri prémiovej značke veľmi pritiahnuté za vlasy.

audi logo

Každému sa páči niečo iné a v každom z nás môže logo evokovať iné pocity. Názor si tak spravte sami. Skalní fanúšikovia môžu byť mierne pobúrení, toto však nie je žiadna výnimka a svetoznáme značky (nielen z odvetvia motorizmu) logá aktualizujú. Audi logo bez vnútorných prepojení dáva zmysel, to druhé s jedným prepojením v strede už pôsobí dosť kontroverzne. Otázkou je, kedy a či vôbec Audi zmení logo, aj keď si dva varianty zaregistrovalo. Čo hovoríte vy? Dajte vedieť v komentári.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
quattroworld.com
Zdroj
quattroworld.com
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close